O czym traktuje książka „Dzieci Hurina”?

Tolkien jest znany głównie ze swoich największych dzieł. Zaliczyć do nich można oczywiście Władcę Pierścieni, Hobbita i wiele, wiele innych dzieł. Niestety nie wszystkie książki jakie ten wielki pisarz stworzył, zostały ukończone i wydane przed jego śmiercią. Jedną z nich są „Dzieci Hurina”.

Motyw przewodni książki

„Dzieci Hurina” Tolkiena, opisują losy tytułowego założycie jednego z wielkich rodów. Niestety są one naznaczone niesamowitym cierpieniem, gdyż przez kilkadziesiąt lat był on więziony przez złego Melkora. Czytając książkę, można jednak dojść do wniosku, że nie opisuje ona wyłącznie fikcyjnych zdarzeń. Dlaczego?

Przeznaczenie

Dzieci Hurina J.R.R. Tolkien to powieść o ludzkim przeznaczeniu. Rodzina Hurina została bowiem na wskutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności padła ofiarą przekleństwa rzuconego przez Melkora. Tym samym jej członkowie zaczęli umierać w sposób niewyjaśniony, bądź też – mimowolnie dopuszczali się nieodpowiednich czynów.

Czym jest książka?

„Dzieci Hurina” to książka, która opisuje walkę człowieka z jego przeznaczeniem. Wniosek jest jeden – nawet najpotężniejszy człowiek nie może skutecznie opierać się swemu przeznaczeniu. Choćby nie wiadomo, jakim tytanem był (tak jak tytułowy Hurin).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *