Rozmowy z Bogiem – inne spojrzenie na świat

„Najgłębszym sekretem jest to, że życie nie polega na odkrywaniu, ale na tworzeniu. (…) W związku z tym nie staraj się dowiedzieć kim jesteś, staraj się dowiedzieć kim chcesz być.”

/Rozmowy z Bogiem, tom 1/

Autor „Rozmów z Bogiem”

Neale Donald Walsch, radiowiec i dziennikarz pochodzący ze stanu Wisconsin w USA, w swojej trylogii odpowiada na szereg pytań nurtujących człowieka już od zarania dziejów. W swoim dziele porusza tematy Boga, wiary, sensu istnienia, dobra i zła, pochodzenia wszechświata czy jakie jest miejsce człowieka w świecie. Autor podaje, że dzieło jest napisane językiem automatycznym, co znaczy, że sam Bóg podyktował mu odpowiedzi na zadawane pytania, a on je tylko zapisywał.

Prawdy wiary zawarte w książkach

Książki nie są próbą stworzenia nowej religii, ale znalezienia odpowiedzi na pytania, na które zazwyczaj trudno jest cokolwiek odpowiedzieć. Autor głosi wszechmoc Bożą, neguje istnienie piekła, zmienia pojęcie dobra i zła, ogłasza Boga kreatywną, świadomą istotą, zaś człowieka bytem składającym się z ciała, duszy i umysłu, stworzonego na podobieństwo Boga.

Jeśli spodobała Ci się fabuła tych książek – od długiego czasu na naszym rynku istnieje już polskie wydanie Rozmów z Bogiem. Lektura polecana jest szczególnie dla osób, które znajdują się na zakręcie i poszukują nowej drogi życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *