Popularna literatura młodzieżowa

literatura-mlodziezowaW Wielkiej Brytanii najpopularniejsze książki dla młodzieży sprzedają się rewelacyjnie. Najbardziej poczytną pozycją jest obecnie „Harry Potter i przeklęte dziecko”, która bazuje na scenariuszu sztuki teatralnej autorstwa Jacka Thorne’a.

Akcja książki osadzona jest niecałe 20 lat od zakończenia przygód słynnego czarodzieja w powieści J.K. Rowling „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. Bohater piastuje stanowisko Ministra Magii, ma na głowie wiele obowiązków, a mroczna przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Tytułowym przeklętym dzieckiem jest najmłodszy syn Harry’ego Pottera – Albus, który musi zmierzyć się z widmami przeszłości swojego ojca. Premiera książki w Polsce odbędzie się dopiero w nocy z 22 na 23 października obecnego roku.

Książki z gatunku literatura młodzieżowa często skupiają się na mrocznej i tajemniczej tematyce, którą możemy znaleźć między innymi w popularnej na Wyspach Brytyjskich książce „Osobliwy dom pani Peregrine”. Bohaterem książki jest szesnastolatek, który przypływa na pełną grozy wyspę, na której niegdyś znajdował się sierociniec. Cała akcja otoczona jest aurą tajemniczości i licznych zagadek, którym młody Jakub musi sprostać.

Bardzo poczytną pozycją jest również powieść Flanagana Johna. Literatura młodzieżowa w jego wydaniu bazuje na wielu obecnych w kulturze motywach fantastycznych. „Zwiadowcy. Wczesne lata. Bitwa na wrzosowiskach” to idealna pozycja dla każdego, kto lubuje się w wyimaginowanych światach, pełnych mroku i tajemniczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *