Najlepsze horrory wszech czasów

okładka "Carrie" - horroru Stephena Kinga

Horrory od zawsze miały ogromne znaczenie w naszej kulturze. Człowiek z natury nastawiony jest na to, żeby wyszukiwać niebezpieczeństw, bo tak zaprogramowany jest nasz mózg. Dlatego też lubimy się bać i horrory zawsze stanowiły największą ilość literatury, która lądowała na naszych półkach. Wśród tych najlepszych, tych, które stały się klasykami w swoim gatunku, można wyróżnić przede wszystkim takie książki.

Horrory wszech czasów

  1. Carrie – debiutancka książka Stephena Kinga, która otworzyła mu drogę do wielkiej kariery pisarskiej. Historia dziewczyny, która zaszczuta przez swoją matkę dopuszcza się czegoś, o co nikt by jej nigdy nie podejrzewał.
  2. Ciało i krew – książki horrory Grahama Mastertona uwieńczone są właśnie tym dziełem, jednym z najlepszym w gatunku. Ciało i krew to historia chłopca, którego świadomość zostaje przeszczepiona w ciało świni.
  3. Drakula – hrabia Drakula Brama Stokera od lat sieje postrach na całym świecie. Na bazie tej powieści wyrosło wiele mitów na temat wampirów, a także powstało wiele książek i cykli poświęconych istotom, które żywią się krwią.

Horrory to jeden z najbardziej poszukiwanych gatunków literatury. Nie sposób określić która książka jest najstraszniejsza, ale każda z nich ma w sobie coś, co czyni ją wyjątkową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *