Najlepsze źródła dobrej książki

okładka jednego z bestsellerów książkowych

Kilkaset lat temu książka była tak unikatowym przedmiotem, że mogli pozwolić sobie na nią jedynie królowie i możnowładcy. Inna sprawa, że niewielu potrafiło czytać. Dziś czasy są zupełnie inne. Czytać potrafi prawie każdy, a książki są dobrem tak powszechnym, że możemy nabyć je lub „zdobyć” w wielu miejscach. Jak najczęściej pozyskujemy bestsellery książkowe?

Oczywiście ciągle najprostszym wyjściem jest ich zakup. Przede wszystkim kupujemy bestsellery książkowe w księgarni. I choć te internetowe zdecydowanie zyskują o kilku dobrych lat na popularności, nadal chętnie odwiedzamy tradycyjne księgarnie, za którymi przemawia możliwość przejrzenia książki przed zakupem, a przede wszystkim samo przebywanie w tym klimatycznym miejscu.

Nadal też wielu z nas korzysta z bibliotek. Choć tam na bestsellery książkowe trzeba zwykle trochę dłużej poczekać. Wśród miejsc, w których książki możemy poczytać, a nie koniecznie kupić coraz większą popularnością cieszą się kawiarnie i puby z książkami. Ten wyjątkowy sposób połączenia funkcji baru i biblioteki znany jest za granicą już od bardzo wielu lat. Nic więc dziwnego, że i w naszym kraju klienci reagują na niego z dużym entuzjazmem.

Niezależnie jednak od tego skąd pozyskujemy nowe tytuły, ważne jest byśmy czytali. Czytanie rozwija nasz umysł i wyobraźnię, poszerza zasób naszego słownictwa, a przede wszystkim przenosi nas w wiele niedostępnych rejonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *