Badając duszę przy książkach psychologicznych

książka psychologiczna

Dlaczego lubimy czytać popularne książki psychologiczne? To pytanie zapewne zadaje sobie wielu z nas. Odpowiedź może być prostsza niż nam się to wydaje na pierwszy rzut oka. My po prostu w książkach szukamy odpowiedzi na temat ludzkiej natury, która jest bardzo złożona. Czasami trudno nam pojąć motywację drugiej osoby. Dlaczego postąpiła tak a nie inaczej?

Po drugie bardzo często przez pryzmat bohaterów patrzymy na swoje życie. Czasami trudno jest nam obiektywnie spojrzeć na swoje problemy, a dzięki lekturze książek psychologicznych staje się to łatwiejsze.

Autorzy najlepszych powieści psychologicznych dokładnie studiowali ludzką osobowość, dlatego tak autentycznie kreślili rys psychologiczny swoich bohaterów. W tego typu twórczości twórcy bardzo często posługują się monologiem wewnętrznym, aby lepiej oddać rozterki bohatera.

Najbardziej znani autorzy powieści psychologicznej to Fiodor Dostojewski ( np. Zbrodnia i kara, Idiota, Biesy), Marcel Proust (cykl W poszukiwaniu straconego czasu) czy też James Joyce (Ulisses), Virginia Woolf. Ci autorzy na stałe wpisali się do kanonu światowej literatury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *