Czy opłaca się jeszcze kupować dzieciom książki?

W dzisiejszym świecie bez wątpienia rządzi internet oraz coraz to nowsze sprzęty, dzięki którym można połączyć się z siecią. Czy więc opłaca się jeszcze inwestować w książki dla dzieci?

Odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak! Czytanie może być dla dziecka nie tylko nudnym sposobem na naukę. Czytanie może stać się dla niego rozrywką, która rozwinie wyobraźnię, ćwiczy mózg i przynosi mnóstwo nowych informacji.

Książki dla dzieci są bardzo różne i dostosowane do wieku dziecka. Już od pierwszych miesięcy warto zapoznawać dzieci z książkami. Na początek świetne są takie, które wydają dźwięki, są miękkie i nie trzeba się obawiać, że dziecko je porwie lub się uderzy.

Dla trochę większych dzieci świetne są książki z pacynkami. Dzięki nim czytanie staje się jeszcze lepszą zabawą. Czytanie przedszkolakowi powinno wejść w krew każdemu rodzicowi. Dzieci są w tym wieku bardzo ciekawe świata, szybko się uczą – jest więc to świetny czas na pokazanie mu jak wiele informacji możne znaleźć w książkach.

Bardzo dobrym sposobem na wspólne spędzenie czasu jest wycieczka do biblioteki gdzie dziecko samo będzie mogło samo (chodź pod nadzorem rodzica) wybrać sobie taką książkę, która przyciągnie jego uwagę. No i oczywiście wspólne czytanie także jest świetnym pomysłem i przykładem dla dziecka.

Więcej informacji pod adresem: http://www.legolas.pl/s/wyniki/dzial/697/Dla-najmlodszych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *