Książki poradnikowe w erze digitalizacji

W erze rozwoju internetu wiele tradycyjnych publikacji traci na popularności. Jednocześnie coraz powszechniejsze stają się czytniki ebooków, które dla wielu są wygodniejsze i bardziej kompaktowe. Czy tradycyjne, książkowe poradniki wciąż mają rację bytu, kiedy wszystkie informacje można znaleźć w formie elektronicznej?

Porady na każdy temat

W internecie znaleźć można nie tylko gotowe publikacje, ale również zestawy porad na określone tematy. Stąd też przeglądając sieć można natknąć się na porady z zakresu psychologii, mody, muzyki, ale także wielu więcej. Warto tutaj zaznaczyć, że większość tego typu informacji nie pochodzi od specjalistów w danej dziedzinie. Ze względu na to znacząco przegrywają poradniki w formie książkowej, które zazwyczaj są napisane przez osoby dużo bardziej kompetentne. Nie oznacza to jednak, że wszystkie treści znalezione w internecie są nieprofesjonalne, bo część z nich rzeczywiście pochodzi od specjalistów.

 

Łatwy dostęp do danych

 

Większość informacji w internecie jest łatwo dostępna za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej i, co najważniejsze, całkowicie darmowa. Poradnik w formie książkowej trzeba kupić, wcześniej udając się do sklepu. Dlatego tak wiele osób wybiera ogólnodostępne porady, które często są tak samo wartościowe. W internecie jednak, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie można znaleźć wszystkiego. Niektóre specjalistyczne informacje zawarte są wyłącznie w naukowych publikacjach, które trzeba kupić w formie książki papierowej lub ebooka.

Możliwość komentowania Książki poradnikowe w erze digitalizacji została wyłączona