Wielotomowe powieści przyciągają młodzież

ksiazkidlamlodziezyBardzo dużo mówi się o tym, że młodzież coraz mniej czyta. Wydaje się jednak, że taki osąd nie jest do końca słuszny. Co roku choćby przed świętami Bożego Narodzenia ma miejsce prawdziwe oblężenie księgarni, a z półek w ilościach hurtowych znikają między innymi właśnie książki młodzieżowe.

Co czyta młodzież

Nastolatkowie chętnie sięgają po książki, które mają więcej niż jedną część. Wszelkie sagi cieszą się dużą popularnością, a ich spora część została przeniesiona na ekrany kin – już samo to świadczy o ogromnej popularności książek dla młodzieży. Większość pozycji, które są naprawdę popularne porusza temat miłości, lub jest prostu książkami akcji. Nie da się ukryć, że po wiele z nich chętnie sięgają również dorośli czytelnicy.

Polscy autorzy również popularni

Wśród polskiej młodzieży od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszy się seria Małgorzaty Musierowicz, która opowiada o perypetiach jednej sympatycznej rodziny. Rzecz jasna nowo wydane książki z dużym sentymentem czytają dorośli, jednak również młodzież chętnie sięga po kolejne tomy tej sympatycznej serii.

Wbrew pozorom młodzi ludzie chętnie czytają i nierzadko przy różnych okazjach obdarowują swoich rówieśników właśnie książkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *