Czy ludzie czytają bestsellery książkowe?

Wbrew temu co się mówi, wbrew statystykom, które biją na alarm, wbrew wszystkiemu – ludzie jednak lubią czytać książki. Może niewielu się do tego przyznaje, może niewielu zalicza samych siebie do grona czytelników wyrobionych czy czytelników wręcz nałogowych, ale ludzie ogólnie lubią czytać. Jak to udowodnić?

Bardzo prosto, wystarczy spojrzeć na listy bestsellerów książkowych, a wtedy przekonać się można, że dana pozycja książkowa rozchodzić się potrafi w dziesiątkach milionów egzemplarzy. A przecież nikt z nas nie powie, że to mało i że wynik wcale nie jest imponujący. A skoro sięga tak olbrzymich liczb, można z tego wysnuć wniosek, że ludzie jednak lubią czytać. Nawet, gdy chodzi tylko o czytanie okazjonalne, od czasu do czasu

Czym jest bestseller książkowy

Jak sama nazwa wskazuje, bestseller to książka, która kupowana jest najchętniej i najczęściej. Bestsellery książkowe z powodzeniem należeć mogą do dowolnego gatunku książek – romansów (jak na przykład 50 twarzy Greya), horrorów (Zmierzch), fantasy (Wiedźmin) i wielu, wielu innych. Dlatego nie można powiedzieć, że jeden gatunek książek ma w sobie więcej bestsellerów niż inny. Bowiem nie chodzi o gatunek książek, a między innymi o talent pisarski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *