„Dzieci kapitana Granta” – książka przygodowa dla dzieci

przygoda

„Dzieci kapitana Granta” to powieść przygodowa powstała w 1868 roku, jej autorem jest Juliusz Verne’a – wybitny autor książek przygodowych. Tomy kolejno noszą takie tytuły: Dzieci kapitana Granta, Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi, Tajemnicza wyspa. Wszystkie trzy tomy budzą ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych czytelników.

Akcja powieści rozgrywa się podczas rejsu kapitana Lord’a Glenarvan’a przez Kanał Północny.Główny bohater podróżuje na sowim statku Duncan. Podczas swojej podróży kapitan Lord upolował rekina, jednak to, co wydarzyło się później zaskoczyło każdego czytelnika. W brzuchu rekina główny bohater znalazł butelkę, w której znajdowała się karteczka z dziwnymi napisami, najprawdopodobniej wołającymi o pomoc. To co działo się później, jeszcze bardziej zaskoczyło wszystkich.

Książki przygodowe są najbardziej odpowiednimi dla dzieci w każdym wieku. Książki takie nie tylko wzbudzają u dzieci ciekawość świata, ale także uczą je wielu zasad moralnym oraz podejmowania wielu trudnych decyzji.

Książki przygodowe powinny niezbędnie znajdować się w każdej biblioteczce małego czytelnika. Są one idealnym prezentem na każdą okazję. Przygody Lord’a Glenarvan’a z pewnością zaciekawią każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *