Pasjonujące książki dla młodzieży

Czerwień rubinu - książka dla młodzieżyBardzo wiele mówi się o tym, że młodzież unika czytania i nie przepada za książkami. W koło przecież jest tyle innych, ciekawszych rozrywek. Tymczasem to nie do końca prawda. Unikanie lektury wynika najczęściej ze złego jej dobrania. Można więc tę niechęć przekuć w prawdziwą sympatię do czytania. Wystarczy podsunąć nastolatkowi odpowiednie pozycje, które zainteresują go ciekawą fabułą i przekonają, że czytanie może być przyjemne.

W ofercie księgarń znajdziemy obecnie książki dla młodzieży, które z pewnością przypadną do gustu każdemu nastolatkowi. Nie bez powodu zdobyły przecież tytuł bestsellerów. Do wyboru mamy bardzo wiele pozycji, wśród których znajdziemy uwielbianą przez młodzież fantastykę, porywające sagi czy też pozycje o codziennych problemach, z którymi boryka się każdy nastolatek. Współczesne książki dla młodzieży często wykorzystują również wątki fantastyczne, czerpią z fantasy lub literatury science-fiction. Dzięki temu znacznie łatwiej jest stworzyć fascynującą opowieść, która na wiele godzin nie pozwoli nastolatkom rozstać się z książką. Przykładem może tu być chociażby „Trylogia czasu” Kerstin Gier, gdzie największą popularnosć zdobyła pierwsza część młodzieżowego cyklu – „Czerwień rubinu”. Bohaterka odkrywa w sobie niezwykłe zdolności, które umożliwiają jej… podróże w czasie. Oczywiście nie są to jedynie beztroskie wyprawy do przeszłości, nadrzędnym celem jest wypełnienie specjalnej, trudnej i odpowiedzialnej misji, do której od dłuższego czasu przygotowywany był ktoś zupełnie inny. Oczywiście w trakcie lektury będziemy przeżywać również różnego rodzaju emocje oraz ciekawe przygody. Do innych ciekawych książek dla młodzieży należy chociażby saga „Zmierzch”, czy też klasyczne książki o Tomku Wilmowskim czy Panu Samochodziku.

Tak szeroki i różnorodny przekrój pozycji sprawia, że praktycznie każdy młody człowiek znaleźć może to, co odpowiadać będzie jego wrażliwości, zainteresowaniom czy pasją. Wystarczy zachęcić dziecko do odwiedzin w księgarni. Z pewnością, podobnie jak tysiące zaczytanych w kultowych pozycjach nastolatków, zmieni swoją opinię o czytelnictwie i zacznie dostrzegać szereg pozytywów jakie daje wieczór z książką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *