Maluchy, szczególnie te młodsze, po opanowaniu podstawowych umiejętności motorycznych, a także zdobyciu szerokiej wiedzy związanej z otaczającym je światem. Uczą się na przykład samodzielności i idących za nią emocji – często skrajnie negatywnych lub pozytywnych.
Gra Emocje – o skutkach i konsekwencjach odczuwanych emocji
Ta gra pozwala na opanowanie i zrozumienie wszelkich emocji, z którymi na co dzień przychodzi się borykać każdemu dziecku. Ułatwia zrozumienie, dlaczego w danej sytuacji się zezłościło i jakie konsekwencje w przyszłości może nieść jego wybuch dla relacji z otoczeniem. Gra pokazuje, dlaczego nie wolno wyżywać się na innych, a także objaśnia, w jaki sposób radzić sobie z emocjami.
Takie podstawowe opanowanie emocji, związanych z nimi konsekwencji, a także ich przyczyn pozwala maluchowi zrozumieć, co się z nim dzieje. Ułatwia również komunikowanie poszczególnych kwestii otoczeniu i sprawia, że dziecko czuje się bezpieczniej: w końcu wie, że miotające nim emocje nie są niczym złym.
Dla kogo gra?
Nie ma ograniczeń w kwestii tego, kto powinien skorzystać z tej zabawy. Choć gra Emocje jest przeznaczona dla dzieci powyżej trzeciego roku życia (ze względu na obecność małych elementów), nie określono, ile maksymalnie lat może mieć gracz.
To wspaniała nauka i zabawa nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Pozwala lepiej się zrozumieć i ułatwia naukę komunikacji emocji, która jest tak istotna – zarówno w przypadku najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci, a także dla dorosłych.